Przetargi.pl
Prawo zamówień publicznych - strona nr 14

Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych - strona nr 14

Spis treściWyjaśnienia

Licytacja elektroniczna


Art. 74.
1. LicytacjaD) elektroniczna to tryb udzielenia zamówienia, w którym za pomocą formularza umieszczonego na stronie internetowej, umożliwiającego wprowadzenie niezbędnych danych w trybie bezpośredniego połączenia z tą stroną, wykonawcy składają kolejne korzystniejsze oferty (postąpienia), podlegające automatycznej klasyfikacji.
2. Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie licytacji elektronicznej, jeżeli przedmiotem zamówienia są dostawy lub usługi powszechnie dostępne o ustalonych standardach jakościowych, a wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.D)
Art. 75.
1. Zamawiający wszczyna postępowanie w trybie licytacjiD) elektronicznej, zamieszczając ogłoszenie o zamówieniu na swojej stronie internetowej oraz stronie, na której będzie prowadzona licytacjaD)
2. Ogłoszenie o zamówieniu, o którym mowa w ust. 1, zawiera co najmniej:
1) nazwę (firmę) i adres zamawiającego;
2) określenie trybu zamówienia;
3) określenie przedmiotu zamówienia;
4) wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych;
5) sposób postępowania w toku licytacjiD) elektronicznej, w szczególności określenie minimalnych wysokości postąpień;
6) informacje o liczbie etapów licytacjiD) elektronicznej i czasie ich trwania;
7) termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacjiD) elektronicznej;
8) termin otwarcia oraz termin i warunki zamknięcia licytacjiD) elektronicznej;
9) opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;
10) informację o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu;
11) termin związania ofertą;
12) termin wykonania zamówienia;
13) wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
14) istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach;
15) adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacjaD) elektroniczna.
Art. 76.
1. Zamawiający wyznacza termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacjiD) elektronicznej nie krótszy niż 15 dni od dnia ogłoszenia.
2. Zamawiający dopuszcza do udziału w licytacjiD) elektronicznej i zaprasza do składania ofert wszystkich wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu, określając w zaproszeniu termin związania ofertą wykonawcy, który zaoferuje najniższą cenę.
3. Zamawiający może żądać od wykonawców wniesienia wadium, w terminie przez niego określonym, nie później jednak niż przed upływem terminu otwarcia licytacjiD) elektronicznej. Przepisy art. 45 i 46 stosuje się odpowiednio.
4. Zamawiający otwiera licytacjęD) elektroniczną w terminie określonym w ogłoszeniu o zamówieniu, z tym że termin ten nie może być krótszy niż 5 dni od dnia przekazania wykonawcom zaproszenia do składania ofert.
Art. 77.
Zamawiający i wykonawcy od momentu otwarcia do momentu zamknięcia licytacjiD) przekazują wnioski, oświadczenia i inne informacje drogą elektroniczną.
Art. 78.
1. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej, opatrzoną bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
2. Oferty składane przez wykonawców podlegają automatycznej klasyfikacji na podstawie ceny.
3. Oferta złożona w toku licytacjiD) przestaje wiązać, gdy inny wykonawca złożył ofertę korzystniejszą.
Art. 79.
1. LicytacjaD) elektroniczna może być jednoetapowa albo wieloetapowa.
2. Zamawiający może, jeżeli zastrzegł to w ogłoszeniu, po zakończeniu każdego etapu licytacjiD) elektronicznej nie zakwalifikować do następnego etapu licytacjiD) elektronicznej tych wykonawców, którzy nie złożyli nowych postąpień, informując ich o tym niezwłocznie.
3. W toku każdego etapu licytacjiD) elektronicznej zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim wykonawcom informacje o pozycji złożonych przez nich ofert, liczbie wykonawców biorących udział w każdym z etapów licytacjiD) elektronicznej, a także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym że do momentu zamknięcia licytacjiD) elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację wykonawców.
Art. 80.
1. Zamawiający zamyka licytacjęD) elektroniczną:
1) w terminie określonym w ogłoszeniu;
2) jeżeli w ustalonym w ogłoszeniu okresie nie zostaną zgłoszone nowe postąpienia lub
3) po zakończeniu ostatniego, ustalonego w ogłoszeniu etapu.
2. Bezpośrednio po zamknięciu licytacjiD) elektronicznej zamawiający podaje, pod ustalonym w ogłoszeniu o zamówieniu adresem internetowym, nazwę (firmę) oraz adres wykonawcy, którego ofertę wybrano.
3. Zamawiający udziela zamówienia wykonawcy, który zaoferował najniższą cenę.
Art. 81.
Do licytacjiD) elektronicznej przepisów art. 36-38 i 82-92 nie stosuje się.

Poprzednia strona

Następna strona

Rozpocznij dyskusję na forum

Powrót na stronę główną