Przetargi.pl
Usługi kwalifikowanej ochrony osób i mienia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

Muzeum Górnośląskie ogłasza przetarg

  • Adres: 41-902 Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 2
  • Województwo: śląskie
  • Telefon/fax: tel. 032 2813401, 2818294
  • Data zamieszczenia: 2015-11-16
  • Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

  • I.1. Nazwa i adres: Muzeum Górnośląskie
    pl. Jana III Sobieskiego 2 2
    41-902 Bytom, woj. śląskie
    tel. 032 2813401, 2818294
    REGON: 00027845100000
  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeum.bytom.pl
  • I.2. Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Sekcja II - Przedmiot zamówienia, przetargu

  • II.1. Określenie przedmiotu zamówienia
  • II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
    Usługi kwalifikowanej ochrony osób i mienia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu
  • II.1.2. Rodzaj zamówienia: usługi
  • II.1.3. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
    Przedmiotem zamówienia jest obowiązkowa kwalifikowana ochrona fizyczna osób i mienia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom, oraz konwojowanie zgodnie z Planem ochrony, w następującym zakresie: a) 2 posterunki jednoosobowe w 2 budynkach Muzeum (gmach główny przy pl. Jana III Sobieskiego 2 i filia przy ul. Korfantego 34) - całodobowo b) 1 posterunek jednoosobowy (gmach główny przy ul. Jana III Sobieskiego 2) - na czas otwarcia wystaw oraz w czasie trwania imprez poza godzinami otwarcia wystaw z wyłączeniem dni, w których wystawy są zamknięte. Ochrona na w/w 3 posterunkach, realizowana będzie przez kwalifikowanych pracowników ochrony bez broni palnej, zgodnie z Planem ochrony Muzeum Górnośląskiego uzgodnionym przez Wojewódzkiego Komendanta Policji w Katowicach. Wymagane wyposażenie i uzbrojenie strażników obejmować będzie m.in.: a) paralizatory elektryczne, b) kajdanki, c) pałki obronne, d) ręczne miotacze gazu, e) radiotelefony, f) telefony komórkowe; Inne wymagania: a) czynności pracownika ochrony obejmują wszelkie działania zapobiegające przestępstwom, wykroczeniom i czynom zabronionym przeciwko życiu i zdrowiu pracowników Muzeum oraz zwiedzających, jak również naruszające mienie Muzeum, a także niedopuszczające do powstania zagrożenia zalaniem lub pożarem w chronionych obiektach. b) Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia pracowników ochrony w zakresie ochrony przeciwpożarowej i znajomości instrukcji zabezpieczenia przed pożarem ochranianych obiektów. c) Wykonawca zobowiązany jest również do przeszkolenia pracowników ochrony z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej. d) Wykonawca zobowiązany jest do przeszkolenia pracowników ochrony w zakresie obsługi zainstalowanych systemów alarmowych i monitoringu w obiektach podlegających ochronie. e) Pracownik ochrony powinien posiadać aktualne badania lekarskie, nie posiadać ograniczeń psychofizycznych stwierdzonych grupą inwalidzką, uniemożliwiających lub utrudniających wykonywanie przedmiotu zamówienia. Pracownik ochrony powinien być umundurowany w oznakowaną odzież służbową, posiadać identyfikator ze zdjęciem oraz posiadać aktualne przeszkolenie w zakresie bhp i ochrony przeciwpożarowej w obiekcie. Pracownik ochrony powinien być wyposażony w dwa środki łączności - drogą radiową i siecią komórkową, do łączenia się z kierownictwem swojej firmy i z patrolem interwencyjnym. f) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zapewnił całodobową usługę monitorowania systemów alarmowych. W przypadku odebrania sygnału o naruszeniu strefy chronionej natychmiast powiadamia patrol interwencyjny Wykonawcy, który przybędzie na teren chroniony w ciągu 10 minut od momentu wezwania. g) Wybrany Wykonawca musi wykonać usługi ochrony bez zbędnej zwłoki zgodnie z terminem uzgodnionym w podpisanej umowie oraz dokonać aktualizacji Planu ochrony. Zaktualizowany Plan ochrony musi zostać uzgodniony w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
  • II.1.4. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 797100004
  • II.1.5. Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie
  • II.1.6. Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie
  • II.1.7. Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: tak

Sekcja III - Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

  • III.1. Warunki dotyczące zamówienia
  • Informacja na temat wadium: Przystępujący do przetargu winien wnieść wadium w wysokości 5 800 PLN (słownie: pięć tysięcy osiemset zł). Zgodnie z art. 45 PZP wadium może być wniesione w następujących formach: - pieniądzu, - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: BŚK II o.Bytom 96 1050 1230 1000 0002 0376 1796 do dnia 24.11.2015 r. do godz. 9.30 z wpisaniem na tytule przelewu - wadium w przetargu na ochronę. Uwaga: W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego wniesieniu w terminie decydować będzie data wpływu środków na ww rachunek bankowy Zamawiającego. Wadium w pozostałych formach (w oryginale) wnosić można w siedzibie Zamawiającego, pok. 17 codziennie w godz. 8:30-15:00 do dnia 24.11.2015 r. do godz. 9.30. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy: 1. nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib, 2. określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją, 3. kwotę gwarancji, 4. termin ważności gwarancji, 5. zobowiązanie gwaranta do: zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub b) nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub c) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. Postanowienia powyższe mają zastosowanie również do poręczeń. Zamawiający zwraca wadium Wykonawcom w przypadkach określonych w art. 46 ust.1-2 PZP i na warunkach określanych w art. 46 ust. 4 ww ustawy. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium na podst. art 46 ust. 3 PZP. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w przypadkach określonych w art. 46 ust. 4a oraz 5 ww ustawy. Uwaga: Wadium winno zabezpieczać cały 30-dniowy okres związania ofertą, za początek którego uważa się dzień, w którym upłynął termin do składania ofert.

Sekcja IV - Procedura przetargowa

  • IV.1. Tryb udzielenia zamówienia
  • IV.1.1. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
  • IV.2. Kryteria oceny ofert
  • IV.2.1. Kryteria oceny ofert: Doświadczenie w ochronie obiektów i mienia
  • IV.3. Informacje administracyjne
  • IV.3.1. Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.muzeum.bytom.pl
  • IV.3.5. Termin związania ofertą, okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

Zobacz następny przetargZobacz poprzedni przetargPobierz ofertę w pliku pdfPowrót na stronę główną

Podobne ogłoszenia o przetargach