Przetargi.pl
Rozbiórka 5 budynków i dwóch obiektów budowlanych zlokalizowanych w na terenie kompleksu zamkowego w Kędzierzynie-Koźlu

Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu ogłasza przetarg

  • Adres: 47-220 Kędzierzyn-Koźle, ul. Grunwaldzka 4-6
  • Województwo: opolskie
  • Telefon/fax: tel. 77 4834981 , fax. 77 4834981
  • Data zamieszczenia: 2012-10-12
  • Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

  • I.1. Nazwa i adres: Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu
    ul. Grunwaldzka 4-6
    47-220 Kędzierzyn-Koźle, woj. opolskie
    tel. 77 4834981, fax. 77 4834981
    REGON: 53085931500000
  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.mzbk.kedzierzynkozle.pl
  • I.2. Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Sekcja II - Przedmiot zamówienia, przetargu

  • II.1. Określenie przedmiotu zamówienia
  • II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
    Rozbiórka 5 budynków i dwóch obiektów budowlanych zlokalizowanych w na terenie kompleksu zamkowego w Kędzierzynie-Koźlu
  • II.1.2. Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
  • II.1.3. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
    Przedmiotem zamówienia jest Rozbiórka 5 budynków (obiekty A, B, C, D, E) oraz dwóch obiektów budowlanych nie będących budynkami ( są to mury - obiekty F, G) zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie przebudowywanego zabytkowego obiektu Podzamcza przy ul. Pamięci Sybiraków 11 (obiekty A, B, C, F, G); ul. Kraszewskiego 1 (obiekt E); ul. Kraszewskiego 3 (obiekt D) 47-200 Kędzierzyn-Koźle.
    1. Lokalizacja: ul. Pamięci Sybiraków 11 (obiekty A, B, C, F); 47-200, Kędzierzyn Koźle, ul. Kraszewskiego 1 (obiekt E); 47-200, Kędzierzyn Koźle, ul. Kraszewskiego 3 (obiekt D); 47-200, Kędzierzyn Koźle, Omawiane obiekty zlokalizowane są w północnej części całego kompleksu zamkowego. Przylegając do ściany zabytkowego obiektu Podzamcza oraz jego pierwotnego muru obronnego (obiekty A, B, C, G) oraz równolegle do ulicy Kraszewskiego (obiekty D, E). Obiekt F znajduje się w części południowo- zachodniej kompleksu zamkowego i przylega bezpośrednio do ściany Podzamcza. Obiekty A , B, C, F - działka nr 1937/2; Obiekt D, G - działka nr 1938; Obiekt E - działka nr1938, oraz częściowo działka nr 1939/8;
    2. OPIS SPOSOBU PROWADZENIA ROZBIÓREK
    2.1 Obiekt A
    Prace rozbiórkowe wykonywać w kolejności: 1. Zabezpieczenia muru obronnego na całej jego długości i zabezpieczenia wokół niego terenu. 2. Demontaż urządzeń i przewodów instalacyjnych. Rury stalowe pociąć na odcinki do transportu do punktu złomu. W ramach robót wstępnych z podłóg należy usunąć zdemolowany sprzęt i fragmenty wyposażenia pomieszczeń. 3. Rozbiórka stolarki drzwiowej i okiennej. Skrzydła drzwiowe i okienne zdjąć z zawiasów, zdemontować opaski, ościeżnice wykuć z muru. Elementy ślusarskie poodcinać piłą tarczowa. Po wyjęciu okien otwory zaleca się zabić deskami lub blatami dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy przy następnych robotach. 4. Rozbiórka ścian działowych Rozbiórkę ścian działowych należy rozpocząć od odbicia płyt kartonowych. W przypadku wystąpienia wypełnienia ścian działowych należy usunąć z miejsca roboczego gruz/ glinę / wełnę/. Ścianki działowe lekkie rozbierać poprzez zdajecie poszycia do pozostawienia drewnianego szkieletu. W tym samym czasie przystąpić do rozbierania ścian ceglanych w narożu pomieszczenia oznaczonego nr 0,03 - od góry, warstwami przy zastosowaniu lekkich rusztowań. 5. Zabezpieczenie muru przed utratą stateczności Po zdemontowaniu obić ścian wewnętrznych należy od wewnątrz zabezpieczyć mur obronny prze utratą stateczności w trakcie prowadzenia prac demontażowych reszty obiektu. Zabezpieczenie wykonać za pomocą stempli drewnianych. Dokładny sposób zabezpieczenia ściany muru musi ustalić majster ciesielski w trakcie prowadzenia prac. 6. Rozbiórka pokrycia dachowego i obróbek blacharskich. Roboty poprzedzić rozbiórką warstw pokrycia dachu i wypełniających stropodach. Ponieważ spowoduje to utratę stateczności ścian należy przystąpić równolegle również do ich demontażu. 7. Rozbiórka konstrukcji ścian wewnętrznych Prowadzić rozbiórkę równolegle ze ścianami zewnętrznymi. Konstrukcją drewnianą należy rozebrać poprzez zdajecie poszycia zewnętrznego ścian i odcięcie drewnianego szkieletu. W tym samym czasie należy prowadzić rozbiórkę komina ceglanego- opis rozbiórki jak w przypadku ścian ceglanych. Ścianę ceglaną po lewej stronie obiektu należy zabezpieczyć i pozostawić do rozbiórki obiektu oznaczonego symbolem B ( prace wykonać wg pkt. 2.2) 8. Faza końcowa Dokonać rozbiórki warstw podłogi na gruncie oraz fundamentów. Powstały w wyniku rozbiórki dół po zabudowie zniwelować poprzez wypełnienie gruboziarnistym piaskiem, z zagęszczeniem warstw. Sposób zagospodarowania uzyskanej powierzchni, zieleń, chodnik w nawiązaniu do istniejącej substancji, określi Inwestor. Należy równocześnie przewidzieć dalsze zabezpieczenia muru obronnego w celu jego rekonstrukcji.
    2.2 Obiekt B
    Prace rozbiórkowe wykonywać w kolejności: 1. Demontaż urządzeń i przewodów instalacyjnych. Rury stalowe pociąć na odcinki do transportu do punktu złomu. W ramach robót wstępnych z podłóg należy usunąć zdemolowany sprzęt i fragmenty wyposażenia pomieszczeń. 2. Rozbiórka stolarki drzwiowej. Skrzydła drzwiowe zdjąć z zawiasów, zdemontować opaski, ościeżnice wykuć z muru. Elementy ślusarskie poodcinać piłą tarczowa. Po wyjęciu okien otwory zaleca się zabić deskami lub blatami dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy przy następnych robotach. 3. Zabezpieczenie muru przed utratą stateczności. Należy od wewnątrz zabezpieczyć mur obronny prze utratą stateczności w trakcie prowadzenia prac demontażowych reszty obiektu. Zabezpieczenie wykonać za pomocą stempli drewnianych. Dokładny sposób zabezpieczenia ściany muru musi ustalić majster ciesielski w trakcie prowadzenia prac. 4. Rozbiórka pokrycia dachowego i obróbek blacharskich. Roboty poprzedzić rozbiórką warstw pokrycia dachu i wypełniających stropodach. Ponieważ spowoduje to utratę stateczności ścian należy przystąpić równolegle również do ich demontażu. 5. Rozbiórka ścian zewnętrznych Prowadzić rozbiórkę równolegle ze ścianą wewnętrzną oraz z ściana wspólna ceglana, łączącą z obiektem A ( wg pkt. 2.1 ). Rozbiórkę ścian należy rozpocząć od odbicia tynków względnie terakoty. Po usunięciu z miejsca roboczego gruzu przystąpić do rozbierania ścian od góry, warstwami przy zastosowaniu lekkich rusztowań. W tym samym czasie należy prowadzić rozbiórkę komina ceglanego- opis rozbiórki jak w przypadku ścian ceglanych. Ścianę wspólną obiektu B i C. j.w należy pozostawić i zabezpieczyć. 6. Faza końcowa Dokonać rozbiórki warstw podłogi na gruncie oraz fundamentów. Powstały w wyniku rozbiórki dół po zabudowie zniwelować poprzez wypełnienie gruboziarnistym piaskiem, z zagęszczeniem warstw. Sposób zagospodarowania uzyskanej powierzchni, zieleń, chodnik w nawiązaniu do istniejącej substancji, określi Inwestor. Należy równocześnie przewidzieć dalsze zabezpieczenia muru obronnego w celu jego rekonstrukcji.
    2.3 Obiekt C
    Prace rozbiórkowe wykonywać w kolejności: 1. Demontaż urządzeń i przewodów instalacyjnych. Rury stalowe pociąć na odcinki do transportu do punktu złomu. W ramach robót wstępnych z podłóg należy usunąć zdemolowany sprzęt i fragmenty wyposażenia pomieszczeń. 2. Rozbiórka stolarki drzwiowej i okiennej. Przed przystąpieniem do rozbiórki należy wyjąć z zawiasów kratę stalową wejścia do obiektu, pociąć i odłożyć na miejsce składowania. Skrzydła drzwiowe i okienne zdjąć z zawiasów, zdemontować opaski, ościeżnice wykuć z muru. Elementy ślusarskie poodcinać piłą tarczowa. Po wyjęciu okien otwory zaleca się zabić deskami lub blatami dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy przy następnych robotach. 3. Rozbiórka pokrycia dachowego i obróbek blacharskich. Przed przystąpieniem należy zabezpieczyć i podstemplować od dołu podciąg stalowy. Roboty poprzedzić rozbiórką warstw pokrycia dachu i wypełniających stropodach. Ponieważ spowoduje to utratę stateczności ścian należy przystąpić równolegle również do ich demontażu oraz podciągu żelbetowego. 4. Rozbiórka ścian Rozbiórkę ścian należy rozpocząć od odbicia tynków względnie terakoty. Po usunięciu z miejsca roboczego gruzu przystąpić do rozbierania ścian od góry, warstwami przy zastosowaniu lekkich rusztowań. 5. Faza końcowa Dokonać rozbiórki warstw podłogi na gruncie oraz fundamentów. Powstały w wyniku rozbiórki dół po zabudowie zniwelować poprzez wypełnienie gruboziarnistym piaskiem, z zagęszczeniem warstwami. Zagospodarowanie uzyskanej powierzchni należy wykonać zgodnie z projektem zagospodarowania tj.: zieleń, chodnik, miejsca parkingowe w nawiązaniu do istniejącej substancji, określi Inwestor.
    2.4 Obiekt D
    Prace rozbiórkowe wykonywać w kolejności: 1. Przed przystąpieniem do prac należy zabezpieczyć pas chodnika przy ul. Kraszewskiego. Szerokość pasu ochronnego ustali Kierownik budowy przed przystąpieniem do rozbiórki. 2. Demontaż urządzeń i przewodów instalacyjnych. Rury stalowe pociąć na odcinki do transportu do punktu złomu. W ramach robót wstępnych z podłóg należy usunąć zdemolowany sprzęt i fragmenty wyposażenia pomieszczeń. 3. Rozbiórka stolarki drzwiowej i okiennej. Skrzydła drzwiowe i okienne zdjąć z zawiasów, zdemontować opaski, ościeżnice wykuć z muru. Elementy ślusarskie poodcinać piłą tarczowa. Po wyjęciu okien otwory zaleca się zabić deskami lub blatami dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy przy następnych robotach. 4. Rozbiórka ścian działowych Rozbiórkę ścian działowych należy rozpocząć od odbicia tynków względnie terakoty. Po usunięciu z miejsca roboczego gruzu przystąpić do rozbierania ścian od góry, warstwami przy zastosowaniu lekkich rusztowań. Ścianki działowe lekkie rozbierać poprzez zdajecie poszycia i odcięcie drewnianego szkieletu. Na poziomie parteru rozebrać całość zabudowy wypełniającej. 5. Rozbiórka pokrycia dachowego i obróbek blacharskich. Przed przystąpieniem należy zabezpieczyć i podstemplować od dołu podciągi stalowe głównej hali warsztatu. Pracę należy rozpocząć od demontażu świetlika szklanego mieszczącego się nad pomieszczeniem warsztatu. Roboty poprzedzić rozbiórką warstw pokrycia dachu i wypełniających stropodach. Ponieważ spowoduje to utratę stateczności ścian należy przystąpić równolegle również do ich demontażu oraz podciągu żelbetowego. 6. Rozbiórka ścian Rozbiórkę ścian należy rozpocząć od odbicia tynków względnie terakoty. Po usunięciu z miejsca roboczego gruzu przystąpić do rozbierania ścian od góry, warstwami przy zastosowaniu lekkich rusztowań. 7. W końcowej fazie. Dokonać rozbiórki warstw podłogi na gruncie, ścian fundamentowych kanału warsztatu oraz fundamentów. Powstały w wyniku rozbiórki dół po zabudowie zniwelować poprzez wypełnienie gruboziarnistym piaskiem, z zagęszczeniem warstwami. Sposób zagospodarowania uzyskanej powierzchni, zieleń, chodnik, miejsca parkingowe w nawiązaniu do istniejącej substancji, określi Inwestor.
    2.5 Obiekt E
    Prace rozbiórkowe wykonywać w kolejności: 1. Demontaż urządzeń i przewodów instalacyjnych. Rury stalowe pociąć na odcinki do transportu do punktu złomu. W ramach robót wstępnych z podłóg należy usunąć zdemolowany sprzęt i fragmenty wyposażenia pomieszczeń. 2. Rozbiórka stolarki drzwiowej i okiennej. Skrzydła drzwiowe i okienne zdjąć z zawiasów, zdemontować opaski, ościeżnice wykuć z muru. Elementy ślusarskie poodcinać piłą tarczowa. Po wyjęciu okien otwory zaleca się zabić deskami lub blatami dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy przy następnych robotach. 3. Rozbiórka ścian działowych Rozbiórkę ścian działowych należy rozpocząć od odbicia tynków względnie terakoty. Po usunięciu z miejsca roboczego gruzu przystąpić do rozbierania ścian od góry, warstwami przy zastosowaniu lekkich rusztowań. Ścianki działowe lekkie rozbierać poprzez zdajecie poszycia i odcięcie drewnianego szkieletu. Na poziomie I piętra rozebrać całość zabudowy wypełniającej. 4. Rozbiórka pokrycia dachowego i obróbek blacharskich. Roboty poprzedzić rozbiórką warstw pokrycia dachu i wypełniających stropodach. Ponieważ spowoduje to utratę stateczności ścian należy przystąpić równolegle również do ich demontażu. 5. Rozbiórka ścian zewnętrznych wysokiego parteru Rozbiórkę ścian należy rozpocząć od odbicia tynków względnie terakoty. Po usunięciu z miejsca roboczego gruzu przystąpić do rozbierania ścian od góry, warstwami przy zastosowaniu lekkich rusztowań. 6. Rozbiórka stropu nad wysokim parterem. Roboty poprzedzić rozbiórka warstw posadzkowych i wypełniających stropu. Ponieważ spowoduje to utratę stateczności ścian należy przystąpić równolegle również do ich demontażu. 7. Rozbiórka ściany podpiwniczenia Rozbiórkę należy prowadzić jak w pkt. 5 8. W dalszej kolejności. Dokonać rozbiórki wszystkich elementów konstrukcyjnych podpiwniczenia, kolejno, jak opisano dla wysokiego parteru. Dodatkowo należy rozebrać podjazd oraz ścianki zabezpieczające. 9. W końcowej fazie. Dokonać rozbiórki warstw podłogi na gruncie, ścian fundamentowych oraz fundamentów. Powstały w wyniku rozbiórki dół po zabudowie zniwelować poprzez wypełnienie gruboziarnistym piaskiem, z zagęszczeniem warstwami. Sposób zagospodarowania uzyskanej powierzchni, zieleń, chodnik, miejsca parkingowe w nawiązaniu do istniejącej substancji, określi Inwestor.
    2.6 Obiekt F
    Prace rozbiórkowe wykonywać w kolejności: 1. Rozbiórkę muru ceglanego należy rozpocząć od odbicia tynków. Po usunięciu z miejsca roboczego gruzu przystąpić do rozbierania ścian od góry, warstwami przy zastosowaniu lekkich rusztowań. Pracę przy styku ze ściana zewnętrzna Podzamcza należy prowadzić ręcznie tak by nie nastąpiło pogorszenie stanu istniejącego ściany obiektu zabytkowego. 2. W końcowej fazie. Ze względu iż w miejscu muru planowana jest rekonstrukcja wieży należy powstały w wyniku rozbiórki dół po zabudowie zabezpieczyć przez wypełnienie gruboziarnistym piaskiem i pozostawić do czasu prowadzenia prac budowlanych wieży.
    2.7 Obiekt G
    Prace rozbiórkowe wykonywać w kolejności: 1. Rozbiórkę murów żelbetowych należy wykonać ręcznie przy zastosowaniu sprzętu, tak by nie uszkodzić ściany muru obronnego. Ze względu na niewielką wysokość prace wykonywać z poziomu gruntu. Rozbierania ścianek prowadzić od góry, warstwami. 2. W końcowej fazie. Powstały w wyniku rozbiórki dół po zabudowie zniwelować poprzez wypełnienie gruboziarnistym piaskiem, z zagęszczeniem warstwami.
    2.8 Proponowana kolejność prowadzenia rozbiórek Ze względu na specyfikę prowadzonych rozbiórek oraz ich lokalizację proponuje się rozpoczęcie prac rozbiórkowych od obiektu oznaczonego literą E, a następnie obiektów D; C; B; A zgodnie z opisem prowadzenia poszczególnych prac umieszczonym w powyższych punktach. Prace rozbiórkowe obiektów oznaczonych literami F i G mogą być prowadzone niezależnie i w dowolnej kolejności.
    UWAGA:
    Ze względu na zabytkowy charakter kompleksu zamkowego i bezpośrednie sąsiedztwo obiektów rejestrowych, a w przypadku obiektów A, B, C, D, F i G należy zwrócić szczególną uwagę przy rozbiórkach elementów wspólnych z zabytkowymi elementami budynku Podzamcza. Wszystkie prace należy prowadzić pod nadzorem konserwatorskim i inwestorskim.
    Elementy pochodzące z rozbiórki składować na wysypiskach komunalnych, składnicach złomu lub innych przeznaczonych do tego celu miejscach. Transport gruzu prowadzić na bieżąco w miarę postępu robót rozbiórkowych. Przewidzieć go samochodami ciężarowymi samowyładowczymi, zabezpieczonymi plandekami przed pyleniem w czasie jazdy, czy też siatką przed odrywaniem się drobnych części lotnych.
    Wszystkie prace należy wykonywać zgodnie z opisem rozbiórki, z zachowaniem przepisów BHP, szczegółowych norm i wymagań technicznych, warunków wykonywania i odbioru robót budowlanych. Pracownicy zatrudnieni przy robotach rozbiórkowych musza być dokładania zaznajomieni z ich zakresem. Przy prowadzeniu prac rozbiórkowy i wyburzeniowych należy przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów BHP i bezwzględnie stosować wszystkie przewidziane przy tych robotach urządzenia zabezpieczające i ochronne. Pracownicy zatrudnieni przy robotach rozbiórkowych powinni być zaopatrzeni w komplet potrzebnych narzędzi oraz odzież roboczą, kaski ochronne, okulary, maski pyłowe i rękawice ochronne. Znajduje się przy budynku urządzenia użyteczności muszą być zabezpieczone przed uszkodzeniami. Robót rozbiórkowych nie należy prowadzić podczas opadów atmosferycznych i silnego wiatru. Wszelkie przejścia i przejazdy znajdujące się w zasięgu robót rozbiórkowych muszą być w sposób odpowiedni zabezpieczone lub wytyczone, a drogi, obejścia i objazdy wyraźnie oznakowane
  • II.1.4. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 451100001
  • II.1.5. Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie
  • II.1.6. Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie
  • II.1.7. Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: tak
  • II.2. Czas trwania zamówienia lub termin wykonania: 35 dni

Sekcja IV - Procedura przetargowa

  • IV.1. Tryb udzielenia zamówienia
  • IV.1.1. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
  • IV.2. Kryteria oceny ofert
  • IV.2.2. Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
  • IV.3. Informacje administracyjne
  • IV.3.1. Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.bip.mzbk.kedzierzynkozle.pl
  • IV.3.5. Termin związania ofertą, okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

Zobacz następny przetargZobacz poprzedni przetargPobierz ofertę w pliku pdfPowrót na stronę główną

Podobne ogłoszenia o przetargach