Przetargi.pl
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kłoda

Gmina Rydzyna ogłasza przetarg

  • Adres: 64-130 Rydzyna, ul. Rynek
  • Województwo: wielkopolskie
  • Telefon/fax: tel. 655 388 434 , fax. 655 388 513
  • Data zamieszczenia: 2020-07-29
  • Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

  • I.1. Nazwa i adres: Gmina Rydzyna
    ul. Rynek 1
    64-130 Rydzyna, woj. wielkopolskie
    tel. 655 388 434, fax. 655 388 513
    REGON: 41105073500000
  • Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.rydzyna.pl

Sekcja II - Przedmiot zamówienia, przetargu

  • II.1. Określenie przedmiotu zamówienia
  • II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
    Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kłoda
  • II.1.2. Rodzaj zamówienia:
  • II.1.3. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
    Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kłoda (droga nr 713029P). Przedmiotem projektu jest inwestycja w zakresie infrastruktury drogowej polegająca na przebudowie drogi gminnej w miejscowości Kłoda, gmina Rydzyna, powiat leszczyński. W ramach zadania zostaną również przebudowane odcinki chodników oraz kanalizacja deszczowa. Przedsięwzięcie zakłada przebudowę 900 mb drogi. Zadanie realizowane będzie w ramach jednego ciągu komunikacyjnego. Szerokość pasa ruchu nowo przebudowywanego odcinka będzie wynosiła po 3,0 metra (na odcinku występują dwa pasy ruchu). Początek poddanego przebudowie odcinka drogi stanowi zjazd z drogi powiatowej nr 4803P. Projektowana droga przebiega w terenie zabudowanym, w otoczeniu budynków jednorodzinnych oraz bloków wielorodzinnych - byłych PGR Kłoda. Zakończenie przebudowywanego odcinka drogi to koniec obszaru zabudowanego oraz budynki gospodarstwa rolnego - teren suszarni. W chwili obecnej droga ta posiada nawierzchnię bitumiczną o zmiennej szerokości jezdni o różnym stopniu degradacji. Droga jest bardzo mocno zniszczona, dziurawa, istniejąca warstwa jezdna z licznymi spękaniami. Projekt zakłada pobudowanie nowego chodnika po stronie lewej oraz przebudowę istniejących ciągów pieszych wraz z budową nowych nawierzchni zjazdów do posesji. Droga ma przekrój uliczny z obramowaniem z krawężnika betonowego. Droga posiada podziemną infrastrukturę techniczną tj. kable telekomunikacyjne i energetyczne, wodociąg oraz kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową. Istniejąca kanalizacja deszczowa jest wykonana z rur betonowych o różnej średnicy fi 400 - 600 mm. Istniejąca kanalizacja jest w różnych miejscach pozapadana oraz w większości zamulona i nie odprowadza wód opadowych. Projekt zakłada wymianę rur betonowych na rury PVC lite o średnicy 400 mm. Projektuje się wykonanie przebudowy drogi o konstrukcji asfaltowej o przekroju ulicznym z obramowaniem z krawężnika betonowego o szerokości jezdni 6,0m i odwodnieniem do kanalizacji deszczowej. W ramach zadania przebudowywane zostaną odcinki chodników z kostki betonowej. Dodatkowo w ramach zadania mającego na celu wzrost bezpieczeństwa użytkowników inwestycji (przede wszystkim pieszych i rowerzystów) wykonane zostaną inteligentne podświetlenia przejść dla pieszych w ilości 3 szt., aktywna sygnalizacja ostrzegawcza na przejściach dla pieszych wraz z aktywnymi elementami odblaskowymi również w ilości 3 szt. Dla poprawy bezpieczeństwa zostanie zamontowany radar z tablicą o zmiennej treści informującą o prędkości ruchu pojazdów - 1 szt. - długość przebudowywanej drogi - 900 mb, - długość kanalizacji deszczowej - 867 mb, - liczba przebudowanych przejść dla pieszych - 3 szt., - montaż radaru z tablicą o zmiennej treści informującą o prędkości ruchu pojazdów – 1 szt.
  • II.1.4. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45000000-7
  • II.1.5. Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie

Sekcja III - Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

  • III.1. Warunki dotyczące zamówienia
  • Informacja na temat wadium: 1. Wykonawca wniesie wadium w wysokości 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: 2.1. pieniądzu, 2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 2.3. gwarancjach bankowych, 2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych, 2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wadium w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego – rachunek bankowy Zamawiającego Bank PKO BP SA I oddział w Lesznie, Nr 15 1020 3088 0000 8002 0034 3038 z dopiskiem na blankiecie przelewu, jakiego postępowania i jakiego zadania dotyczy. Kserokopię dowodu przelewu należy dołączyć do oferty. 4. Wadium w formie poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczenia udzielonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, należy wnieść poprzez złożenie oryginału dokumentu w miejscu składania ofert. Kserokopię dokumentu należy dołączyć do oferty. Dokument wadialny powinien mieć formę oświadczenia bezwarunkowego, nieodwołalnego i płatnego na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. 5. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego. 6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. 7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. 8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej. 9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: 9.1. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, 9.2. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, 9.3. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
  • III.2. Warunki udziału
  • Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków: W postępowaniu nie jest wymagane posiadanie kompetencji lub uprawnień dla żadnego z wymienionych zadań.
  • Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający zażąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt 6.3.1.-6.3.4. SIWZ. Oświadczenie z art. 6.1.2. SIWZ ww. Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą. Dokumenty podmiotów zagranicznych. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt: - 6.3.1.- 6.3.3 SIWZ przedkłada dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że: a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości; b) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (Konsorcjum, spółka cywilna) do oferty należy dołączyć oryginał pełnomocnictwa udzielonego przez upoważnionych przedstawicieli podmiotów uczestniczących wspólnie. W przypadku złożenia oferty przez ww. podmioty, wymagane oświadczenia i dokumenty wynikające z pkt 6.1.2., 6.3.1. – 6.3.5. SIWZ składa każdy z podmiotów tworzących konsorcjum. Pozostałe dokumenty wynikające z pkt 6.1.1., 6.2.1. – 6.2.3. SIWZ składa konsorcjum jako całość.

Sekcja IV - Procedura przetargowa

  • IV.1. Tryb udzielenia zamówienia
  • IV.1.1. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
  • IV.2. Kryteria oceny ofert
  • IV.2.2. Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
  • IV.3. Informacje administracyjne
  • IV.3.5. Termin związania ofertą:

Zobacz następny przetargZobacz poprzedni przetargPobierz ofertę w pliku pdfPowrót na stronę główną

Podobne ogłoszenia o przetargach