Przetargi.pl
Budowa Wiejskiego Centrum Turystyki i Promocji Wsi Telatyn

Gmina Telatyn ogłasza przetarg

  • Adres: 22-652 Telatyn, ul. Fryderyka Chopina 10
  • Województwo: lubelskie
  • Telefon/fax: tel. 84 6613110 , fax. 84 6613200
  • Data zamieszczenia: 2013-09-13
  • Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

  • I.1. Nazwa i adres: Gmina Telatyn
    ul. Fryderyka Chopina 10 10
    22-652 Telatyn, woj. lubelskie
    tel. 84 6613110, fax. 84 6613200
    REGON: 95036899000000
  • I.2. Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Sekcja II - Przedmiot zamówienia, przetargu

  • II.1. Określenie przedmiotu zamówienia
  • II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
    Budowa Wiejskiego Centrum Turystyki i Promocji Wsi Telatyn
  • II.1.2. Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
  • II.1.3. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
    Przedmiotem zamówienia jest Budowa Wiejskiego Centrum Turystyki i Promocji Wsi Telatyn zlokalizowanego na terenie działek nr 114; 18/4 w miejscowości Telatyn. Zakres robót obejmuje: wykopy fundamentowe; ławy fundamentowe żelbetowe; ściany fundamentowe; ściany kondygnacji nadziemnych; słupy żelbetowe; nadproża i podciągi żelbetowe; trzpienie i wieńce żelbetowe; dach konstrukcja i pokrycie; kominy i kanały wentylacyjne; izolacje i dylatacje; podłogi i posadzki; stolarka okienna i drzwiowa; tynki; malowanie i okładziny; elementy wykończeniowe wewnętrzne; elementy zewnętrzne w tym opaska odwadniająca, plac pieszo-jezdny, dojścia i dojazdy; wykończenie ścian zewnętrznych; instalacje wodno-kanalizacyjne; instalacje elektryczne i grzewcze. Do zakresu robót wykonawcy należy również zapewnienie obsługi geodezyjnej w tym: wytyczenie obiektów w terenie, pomiary wysokościowe i wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej przyjętej przez Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartografii. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót i przedmiarach robót. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia z zakupionych na własny koszt, fabrycznie nowych, materiałów odpowiadających co do jakości wymogom określonych dla wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie. Całość robót dotyczących zamówienia wykonać należy zgodnie z normami oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia w dwóch etapach: W pierwszym etapie Wykonawca wykona roboty ziemne; fundamenty; ściany nadziemia; stal zbrojeniowa; dach konstrukcja i pokrycie. W drugim etapie Wykonawca wykona podłoża i posadzki parteru; ścianki działowe; tynki wewnętrzne i okładziny; stolarka okienna i drzwiowa; malowanie; elewacje; opaska odwadniająca i taras; instalacje wodno- kanalizacyjne; instalacje elektryczne i grzewcze. Jeżeli w projekcie budowlanym lub przedmiarze robót opisano przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia to ma to na celu jedynie określenie cech technicznych czy właściwości określonych tam materiałów i urządzeń jakie należy zastosować dla wykonania przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie w takich przypadkach urządzeń równoważnych jakościowo tym podanym w SIWZ. Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy (art.30 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych). Jeżeli Wykonawca zaoferuje materiały lub urządzenia równoważne, zobowiązany jest dostarczyć wraz z ofertą atesty, certyfikaty lub inne dokumenty, potwierdzające że oferowane materiały i urządzenia równoważne spełniają wymagania SIWZ i posiadają parametry nie gorsze od wymaganych. W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści ofert.
  • II.1.4. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 452123009
  • II.1.5. Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie
  • II.1.6. Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie
  • II.1.7. Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: tak

Sekcja III - Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

  • III.1. Warunki dotyczące zamówienia
  • Informacja na temat wadium: 1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w kwocie 14.000,00 zł., najpóźniej do dnia i godziny złożenia ofert. 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 ). 3.Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy: 69 9620 0005 0100 0172 2002 0002 z dopiskiem Wadium i tytułem postępowania. 4. Kopię dowodu uiszczenia wadium należy dołączyć do oferty. 5. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust.4 ustawy Pzp. 7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano 8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert . 9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium, przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1 , jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. . Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego. 10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. 11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, ustawy Pzp. nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie. 12. Zamawiający jest obowiązany zatrzymać wadium wraz z odsetkami, jeżeli: 1) wykonawca, którego oferta zostanie wybrana odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; 2) wykonawca, którego oferta zostanie wybrana nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy .

Sekcja IV - Procedura przetargowa

  • IV.1. Tryb udzielenia zamówienia
  • IV.1.1. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
  • IV.3. Informacje administracyjne
  • IV.3.1. Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://ugtelatyn.bip.lubelskie.pl
  • IV.3.5. Termin związania ofertą, okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

Zobacz następny przetargZobacz poprzedni przetargPobierz ofertę w pliku pdfPowrót na stronę główną

Podobne ogłoszenia o przetargach