Przetargi.pl
„Wymiana taboru MZK w Krotoszynie na autobusy niskoemisyjne, budowa ciągów pieszo-rowerowych oraz inne inwestycje w obszarze transportu miejskiego” Zadanie nr 6 wniosku o dofinansowanie projektu: „Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej 5158P ul. Raszkowska, ul. Mahle w Krotoszynie na długości 1163 mb”

Powiatowy Zarząd Dróg ogłasza przetarg

  • Adres: 63700 Krotoszyn, ul. Transportowa
  • Województwo: wielkopolskie
  • Telefon/fax: tel. 627 226 531 , fax. 627 226 531
  • Data zamieszczenia: 2017-04-13
  • Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

  • I.1. Nazwa i adres: Powiatowy Zarząd Dróg
    ul. Transportowa 1
    63700 Krotoszyn, woj. wielkopolskie
    tel. 627 226 531, fax. 627 226 531
    REGON: 25086482400000
  • I.2. Rodzaj zamawiającego: administracja samorządowa

Sekcja II - Przedmiot zamówienia, przetargu

  • II.1. Określenie przedmiotu zamówienia
  • II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
    „Wymiana taboru MZK w Krotoszynie na autobusy niskoemisyjne, budowa ciągów pieszo-rowerowych oraz inne inwestycje w obszarze transportu miejskiego” Zadanie nr 6 wniosku o dofinansowanie projektu: „Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej 5158P ul. Raszkowska, ul. Mahle w Krotoszynie na długości 1163 mb”
  • II.1.2. Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
  • II.1.3. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
    Spadek poprzeczny chodnika – 2 % w stronę jezdni. Zaleca się ułożyć pas ruchu pieszo rowerowego z kostki betonowej czerwonej gr. 8cm bezfazowej. Natomiast nawierzchnię wjazdów do posesji i ogródków działkowych z kostki betonowej szarej bezfazowej. Nawierzchnię ciągu projektuje się o następującej konstrukcji : - kostka betonowa bezfazowa gr. 8 cm na warstwie podsypki cementowo- piaskowej gr. 5 cm -podbudowa gr. 15 cm z kamienia łamanego stabilizowanego mechanicznie - w - wa odsączająca gr. 10 cm z piasku . Ciąg pieszo rowerowy należy obramować od strony ogródków działkowych w km 0+046 do 0+650 opornikiem betonowym 30x8 na ławie betonowej 8x10 cm z oporem 12x30 z betonu B-15 na pozostałych odc. obrzeżem betonowym na podsypce cementowo-piaskowej. Projektuje się nawierzchnię chodnika z kostki betonowej gr. 8 cm czerwonej na podsypce cementowo-piaskowej gr. 5 cm oraz w-wie gr. 10 cm podsypki piaskowej jako połączenie istniejącego chodnika leżącego po stronie prawej jezdni z przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerów Chodnik należy obramować , obustronnie obrzeżem betonowym 30 x 8 cm posadowionym na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową . W miejscach przejść dla pieszych należy nawierzchnie chodnika obniżyć do 2 ÷ 3 cm powyżej powierzchni krawędzi jezdni poprzednio obniżając istniejący krawężnik i posadawiając go na ławie betonowej z oporem. Wjazdy do posesji o szer. 5,0 m należy wykonać z kostki betonowej koloru szarego o gr. 8 cm posadowionej na podsypce cementowo-piaskowej gr. 5 cm i na podbudowie o gr.20 cm z kruszywa łamanego 0-31,5 mm stabilizowanego mechanicznie oraz w-wie podsypki piaskowej gr. 10 cm . Wjazdy od strony posesji należy obramować opornikiem ulicznym betonowym 25 x 12 cm posadowionym na podsypce cementowo – piaskowej gr. 5 cm . Nawierzchnia wjazdu powinna być obniżona do ca 5 cm powyżej krawędzi powierzchni jezdni . W tym celu należy obniżyć istniejący krawężnik , czynność tą realizuje Inwestor. Zgodnie z planem sytuacyjnym będącym w posiadaniu inwestora, a zawierającym wykreślone przebiegi urządzeń obcych ,należy wszystkie roboty ziemne w pobliżu urządzeń obcych wykonać ręcznie , zachowując szczególną ostrożność. W pasie drogowym znajdują się : - kable i studnie telekomunikacyjne, - kable energetyczne i linie energetyczne napowietrzne - wodociąg, - kanalizacja sanitarna i deszczowa. - sieć gazownicza Studnie telekomunikacyjne ,studnie kanalizacyjne, należy podnieść do projektowanej rzędnej chodnika po uprzednim zawiadomieniu administratorów sieci o remoncie chodnika Realizację regulację wys. studzienek gazowniczych należy zlecić odpowiedniej uprawnionej firmie gazowniczej .
  • II.1.4. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45233140-2

Sekcja III - Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

  • III.1. Warunki dotyczące zamówienia
  • Informacja na temat wadium: Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 10 000,00 PLN (słownie złotych: dziesięć tysięcy złotych 00/100). Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy: a)w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr konta PKO BP O/Krotoszyn 59 1020 2267 0000 4402 0004 2317 z dopiskiem: „Ciąg pieszo-rowerowy ul. Raszkowska, ul. Mahle w Krotoszynie”. b)poręczeniach bankowych; c)poręczeniach pieniężnych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych; d)gwarancjach bankowych; e)gwarancjach ubezpieczeniowych; f)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 poz. 1804 oraz z 2015 poz. 978 i 1240). Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno być złożone w oryginale i musi obejmować cały okres związania ofertą. Jako Beneficjenta wadium wnoszonego w formie poręczeń lub gwarancji należy wskazać – „Powiatowy Zarząd Dróg w Krotoszynie, ul. Transportowa 1, 63 – 700 Krotoszyn" W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp.Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej czy ubezpieczeniowej) musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu - dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa.

Sekcja IV - Procedura przetargowa

  • IV.1. Tryb udzielenia zamówienia
  • IV.1.1. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
  • IV.2. Kryteria oceny ofert
  • IV.2.2. Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
  • IV.3. Informacje administracyjne
  • IV.3.5. Termin związania ofertą, okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

Zobacz następny przetargZobacz poprzedni przetargPobierz ofertę w pliku pdfPowrót na stronę główną

Podobne ogłoszenia o przetargach