Przetargi.pl
Budowa Stacji Uzdatniania Wody, zbiornika i sieci wodociągowej dla miejscowości Wola Matiaszowa

Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku ogłasza przetarg

  • Adres: 38-610 Polańczyk, ul. Wiejska 2
  • Województwo: podkarpackie
  • Telefon/fax: tel. 013 4692118
  • Data zamieszczenia: 2013-08-28
  • Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

  • I.1. Nazwa i adres: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku
    ul. Wiejska 2 2
    38-610 Polańczyk, woj. podkarpackie
    tel. 013 4692118
    REGON: 00068756300000
  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.esolina.pl
  • I.2. Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Sekcja II - Przedmiot zamówienia, przetargu

  • II.1. Określenie przedmiotu zamówienia
  • II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
    Budowa Stacji Uzdatniania Wody, zbiornika i sieci wodociągowej dla miejscowości Wola Matiaszowa
  • II.1.2. Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
  • II.1.3. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
    W zakres przedmiotowego zadania wchodzą:
    Budowa kontenerowej Stacji Uzdatniania Wody:
    Na terenie miejscowości przewiduje się budowę kontenerowej Stacji Uzdatniania Wody na działce Nr 299 ⁄4. Urządzenia SUW usytuowane będą w budynku kontenerowym o wymiarach 6,0 x 3,0m. Budynek przewiduje się wyposażyć w węzeł sanitarny (umywalka, ubikacja) oraz zawory czerpalne do zmywania podłogi. Do podgrzewania wody przewiduje się zastosowanie podgrzewacza wody. Do ogrzewania pomieszczeń przewidziano grzejniki elektryczne z wbudowanym termostatem. Na SUW przewiduje się schemat technologiczny w skład którego będą wchodzić:
    - Pompy głębinowe -2szt.,
    - Zbiornik ciśnieniowy o pojemności około 0,2m3 - 1szt.,
    - Filtr wstępny - 2szt.,
    - Mieszacz wodno - powietrzny wraz z kompresorem bezolejowym -1szt.,
    - Sprężarka - 1szt.,
    - Filtry właściwe - 3szt.,
    - Stacja dozująca -1szt.,
    - Zbiornik wody uzdatnionej - 1szt.
    Budowa instalacji technologicznej zewnętrznej i wewnętrznej Stacji Uzdatniania Wody: Instalacje zewnętrzne
    Projektuje się następujące rozwiązania technologiczne w zakresie projektowanej instalacji zewnętrznej:
    - rury PE ciśnieniowe o średnicy zewnętrznej Ø 90mm - długość 31m,
    - rury PE ciśnieniowe o średnicy zewnętrznej Ø 63mm - długość 6m,
    - rury PE o średnicy zewnętrznej Ø 50mm (przyłącza wodociągowe) - długość 10m,
    - rury PCV kielichowe o średnicy zewnętrznej Ø 150mm - długość 113m.
    Instalacje wewnętrzne Projektuje się: - instalację popłuczyn - projektuje się rury z polietylenu ?90mm o łącznej długości 11m,
    - instalację kanalizacji sanitarnej - projektuje się rury z PCW Ø 160mm o łącznej długości 11m,
    - instalację technologiczną - rurociąg podchlorynu sodu projektuje się z rur z polietylenu Ø 8mm o łącznej długości 5m,
    - instalację technologiczną - instalację powietrza do mieszacza projektuje się z rur z polietylenu Ø 15mm o łącznej długości 3m,
    - instalację wodociągową - projektuje się rury z polietylenu Ø 15mm o łącznej długości 8m.
    Budowa instalacji elektrycznej dla budynku Stacji Uzdatniania Wody: Do budynku doprowadzone będzie zasilanie elektryczne do jego oświetlenia oraz do zasilania urządzeń oczyszczających wodę. Przewidywane zapotrzebowanie wyniesie około 25 -30kW.
    Budowa drogi dojazdowej do projektowanej Stacji Uzdatniania Wody: Teren dojazdu zostanie utwardzony rumoszem na powierzchni 1168m2.
    Wykonanie ogrodzenia wokół projektowanej Stacji Uzdatniania Wody i zagospodarowanie terenu działek na których znajdować się będą studnie głębinowe: Teren SUW wraz z obiektami towarzyszącymi zaprojektowano ogrodzić siatką na słupach stalowych z podmurówką oraz bramą wjazdową (1szt.). Powierzchnia ogrodzona będzie wynosić 8 arów, długość ogrodzenia 73,85m. W projekcie przewidziano również ogrodzenie studni głębinowych na długości 94m z 2 furtkami.
    Obudowa dwóch ujęć wody - studni głębinowych: Głowice studni zostaną zaopatrzone w obudowy chroniące je przed działaniem osób nieupoważnionych oraz warunków atmosferycznych.
    Budowa zbiornika magazynowego o pojemności V=50m3: Przewiduje się zastosowanie zbiornika o pojemności ok. 50m3 wykonanego w formie zbiornika poziomego z blachy stalowej w formie walca cylindrycznego zamkniętego z obu stron płaskim dnem. Zbiornik projektuje się umieścić w maksymalnie najwyższym punkcie terenu przeznaczonego pod SUW tj. dno zbiornika na rzędnej 565,50 i obsypać.
    Budowa sieci wodociągowej: Projektuje się sieć wodociągową o następujących parametrach:
    Ø 110 mm PE 2412m,
    Ø 90 mm PE 512m,
    Ø 50 mm PE 139m,
    Ø 32 mm PE 155m,
    Ø 75 mm PE 501m,
    Razem: 3719m
    Odbudowa nawierzchni po trasie projektowanego wodociągu: nawierzchnia tłuczniowa: 68m2
    Podczas budowy wodociągu zostaną wykonane następujące roboty: - roboty pomiarowe, - roboty ziemne, - roboty montażowe przewodów, - przebadanie szczelności sieci wodociągowej, - płukanie i dezynfekcja wodociągu.
    Uzbrojenie sieci wodociągowej: zasuwy, hydranty, zdrój uliczny: Na sieci wodociągowej zastosowana będzie armatura wodociągowa tj. zasuwy sieciowe (przy przekroczeniach dróg powiatowych), zasuwy węzłowe - 24szt. (w węzłach wodociągowych, za hydrantami), hydranty nadziemne DN80 - 14szt. Przewiduje się zastosowanie armatury żeliwnej kołnierzowej. Wszystkie trzpienie zasuw wyposażone będą w obudowy teleskopowe. W ramach projektu powstanie też zdrój uliczny.
    Wykonanie skrzyżowań z istniejącym uzbrojeniem terenu: drogą powiatową i drogami gminnymi, potokiem Bereżnica i kablami energetycznymi. Planuje się wykonanie 5 przekroczeń drogi powiatowej metodą przewiertu w rurach ochronnych stalowych o średnicach dostosowanych do rur przewodowych. Miejsca skrzyżowań projektowanej sieci wodociągowej z potokiem Bereźnica (3szt.) planuje się wykonać przekopem. Rurociągi sieciowe zostaną na tych odcinkach zamieszczone w rurach stalowych ochronnych. Po zamknięciu końcówek rur ochronnych pianka poliuretanową. Miejsca wykonanych przekopów planuje się obsiać trawą i wykonać na nich opaskę kamienną. Kable energetyczne w miejscach skrzyżowania z rurociągami sieci wodociągowej przewiduje się zabezpieczyć rurą ochronną dwudzielną długości min. 3m.
    Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załącznikach nr 1 (dokumentacja projektowa) i nr 2 (specyfikacja techniczna) do SIWZ.
    Wynagrodzenie za powyższe zadanie ma charakter kosztorysowy. Przed złożeniem ofert Zamawiający zaleca wizję lokalną terenu budowy. Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysach nakładczych. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych orzeczeń, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane orzeczenia własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami
  • II.1.4. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 452521267
  • II.1.5. Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie
  • II.1.6. Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie
  • II.1.7. Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie

Sekcja III - Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

  • III.1. Warunki dotyczące zamówienia
  • Informacja na temat wadium: Kwota wadium wymagana do wzięcia udziału w postępowaniu: 30 000,00 zł (słownie złotych: trzydzieści tysięcy złotych). Dopuszczalne formy wadium (art. 45 ust. 6): - Pieniądz (przelew na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego) nr rachunku: PBS O/Lesko 64 8642 1012 2003 1206 0654 0002
    - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
    - gwarancjach bankowych,
    - gwarancjach ubezpieczeniowych,
    - poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275)

Sekcja IV - Procedura przetargowa

  • IV.1. Tryb udzielenia zamówienia
  • IV.1.1. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
  • IV.3. Informacje administracyjne
  • IV.3.1. Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.przetargi.esolina.pl
  • IV.3.5. Termin związania ofertą, okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

Zobacz następny przetargZobacz poprzedni przetargPobierz ofertę w pliku pdfPowrót na stronę główną

Podobne ogłoszenia o przetargach