Przetargi.pl
Budowa samodzielnej kancelarii Brwice Gogolice - II postępowanie

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Mieszkowice ogłasza przetarg

  • Adres: 74-505 Mieszkowice, Moryńska
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Telefon/fax: tel. 914312645 , fax. 914145084
  • Data zamieszczenia: 2019-06-11
  • Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

  • I.1. Nazwa i adres: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Mieszkowice
    Moryńska 1
    74-505 Mieszkowice, woj. zachodniopomorskie
    tel. 914312645, fax. 914145084
    REGON: 81053919500000
  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.mieszkowice.szczecin.lasy.gov.pl
  • I.2. Rodzaj zamawiającego: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Sekcja II - Przedmiot zamówienia, przetargu

  • II.1. Określenie przedmiotu zamówienia
  • II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
    Budowa samodzielnej kancelarii Brwice Gogolice - II postępowanie
  • II.1.2. Rodzaj zamówienia:
  • II.1.3. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
    Przedmiotem zamówienia jest budowa samodzielnej kancelarii leśnictwa Brwice Gogolice. Zakres opracowania obejmuje rozwiązania funkcjonalno – użytkowe zaprojektowanego budynku biurowego – podwójnej kancelarii leśnictwa na potrzeby administracyjne i obsługi interesantów. Obręb Jelenin, działka nr 69. Program użytkowy zaprojektowanego budynku obejmuje: wiatrołap, poczekalnię, wc, pomieszczenia zaplecza socjalnego, podwójne pomieszczenie biurowe i gospodarcze. Obiekt przystosowano do korzystania dla osób niepełnosprawnych. Budynek zaprojektowano w technologii szkieletowej drewnianej, ocieplony, na słupach z drewna litego usztywnione płytami OSB – od wewnątrz oraz MFP od zewnątrz ściany; od środka wykończone płytami gipsowo – kartonowymi na ruszcie z łat drewnianych, wypełnionych materiałem izolacyjnym jak ściana (warstwa izolacyjna). Stolarka wewnętrzna drzwiowa drewniana, płytowa. Parapety drewniane. Drzwi zewnętrzne 2 – skrzydłowe – aluminiowe, przeszklone; antywłamaniowe klasa C, kolorystyka nawiązująca do stolarki okiennej. Stolarka okienna drewniana z funkcją umożliwiającą ich rozszczelnianie. Parapety zewnętrzne z blachy tytanowo – cynkowej, gr. 7 mm. Pokrycie dachu – blacha panelowa imitująca rąbek stojący. Zaprojektowano do wykonania: - izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne: pionowa fundamentów, pozioma podłóg na gruncie, pozioma i pionowa w pomieszczeniach mokrych pod płytkami; - izolację termiczną podłóg na gruncie z polistyrenu o grubości 20 cm pod płytą fundamentową i 5 cm na płycie fundamentowej; - paraprzepuszczalna – nad krokwiami, na ociepleniu zewnętrznym, umocowana do rusztu drewnianego jako paraizolacja z folii PE, na podbitce pod wełną mineralną układaną w stropie; Zaprojektowano do wykonania w budynku następujące instalacje: - wodna, z projektowanego przyłącza; - ciepła woda użytkowa z elektrycznych podgrzewaczy; - kanalizacyjna – do projektowanego zbiornika bezodpływowego; - elektryczna – grzejniki panelowe i podłogowe (maty grzejne); - wentylacja mechaniczna, nawiewno – wywiewna z odzyskiem ciepła (rekuperacja); - elektryczna gniazd wtykowych i oświetlenia – zasilania z projektowanego przyłącza; - SWWiM – czujniki ruchu; - odgromowa; - obiekt zakwalifikowany do ZL III (kategoria zagrożenia ludzi); Wysokość budynku 7,17 m; zabudowa niska, jednokondygnacyjna, powierzchnia netto 59,76 m². Obiekt zaliczono jako jedną strefę pożarową. Zaprojektowano do wykonania zagospodarowanie terenu polegającego na budowie podwójnej kancelarii leśnictwa tj. budynku administracyjno – biurowego, budowie przyłącza elektroenergetycznego, wodnego (do studzienki wodomierzowej) oraz zewnętrznej instalacji wodnej (od studzienki wodomierzowej) i kanalizacyjnej do zbiornika bezodpływowego. Ukształtowanie terenu wraz z utwardzeniem (zjazd z drogi, miejsca postojowe, plac manewrowy, dojścia do budynku) i ogrodzenie terenu. Kolorystykę użytych materiałów (elewacja, posadzki, dach, stolarka) uzgodnić należy z inwestorem na etapie wykonawstwa.
  • II.1.4. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45000000-7
  • II.1.5. Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie

Sekcja III - Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

  • III.1. Warunki dotyczące zamówienia
  • Informacja na temat wadium: Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 2 400,00 zł (słownie: dwa tysiące czterysta złotyh 00/100 PLN) Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2018r., poz. 110 z późn. zm.). Wadium wpłacane w pieniądzu należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku PKO BP S.A. o w Chojnie 13 1020 4812 0000 0902 0037 9248 z dopiskiem: wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu na „Budowa samodzielnej kancelarii Brwice Gogolice - II postępowanie”. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Z treści wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a PZP oraz art. 46 ust. 5 PZP. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz może być załączone w oryginale do oferty lub złożone w oryginale przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego (pokój nr 11 – Kasa nadleśnictwa). Wadium musi zabezpieczać ofertę przez cały okres związania ofertą. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie, zostanie odrzucona z postępowania na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7b PZP. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem – określenie przedmiotu zamówienia 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a PZP oraz art. 46 ust. 5 PZP .
  • III.2. Warunki udziału
  • Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu.
  • Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykonawca może polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. Dokument, z którego będzie wynikać zobowiązanie podmiotu trzeciego powinien wyrażać w sposób jednoznaczny wolę udostępnienia Wykonawcy ubiegającemu się o zamówienie, odpowiedniego zasobu, czyli wskazywać jakiego zasobu dotyczy, określać jego rodzaj, zakres, czas udostępnienia oraz inne okoliczności wynikające ze specyfiki danego zasobu. Z treści przedstawionego dokumentu musi jednoznacznie wynikać: (1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu; (2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; (3) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; (4) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane, których wskazane zdolności dotyczą. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1b PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 PZP, Wykonawca będzie zobowiązany do: 1) zamieszczenia informacji o tych podmiotach w oświadczeniach dotyczących spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz dotyczącym przesłanek wykluczenia z postępowania; 2) przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt III.4. i III.5.1 ogłoszenia o zamówieniu.

Sekcja IV - Procedura przetargowa

  • IV.1. Tryb udzielenia zamówienia
  • IV.1.1. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
  • IV.2. Kryteria oceny ofert
  • IV.2.2. Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie

Zobacz następny przetargZobacz poprzedni przetargPobierz ofertę w pliku pdfPowrót na stronę główną

Podobne ogłoszenia o przetargach