Przetargi.pl
Budowa oświetlenia ulicznego w m-ci Rajskie

Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku ogłasza przetarg

  • Adres: 38-610 Polańczyk, ul. Wiejska 2
  • Województwo: podkarpackie
  • Telefon/fax: tel. 013 4692118
  • Data zamieszczenia: 2014-03-14
  • Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

  • I.1. Nazwa i adres: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku
    ul. Wiejska 2 2
    38-610 Polańczyk, woj. podkarpackie
    tel. 013 4692118
    REGON: 00068756300000
  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.esolina.pl
  • I.2. Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Sekcja II - Przedmiot zamówienia, przetargu

  • II.1. Określenie przedmiotu zamówienia
  • II.1.1. Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
    Budowa oświetlenia ulicznego w m-ci Rajskie
  • II.1.2. Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
  • II.1.3. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
    Opracowanie swoim zakresem obejmuje budowę oświetlenia ulicznego w miejscowości RAJSKIE, wzdłuż drogi powiatowej. Projektowany odcinek oświetlenia drogi powiatowej w miejscowości RAJSKIE będzie stanowić kontynuację istniejącego obwodu oświetlenia. Należy zasilić go zgodnie z technicznymi warunkami przyłączenia do sieci elektroenergetycznej znak: RE4⁄ZP⁄Wz⁄172⁄121⁄2012 wydanymi przez RE Sanok. Miejscem dostarczenia energii elektrycznej jest listwa zaciskowa zasilająca układ sterowania oświetleniem, zasilana ze stacji transformatorowej RAJSKIE 3 KN. Istniejący układ pomiarowy oraz sterowanie zlokalizowane są w istn. szafie sterowania oświetleniem ulicznym, usytuowanej przy stacji transformatorowej. Projektuje się przebudowę układu sterowania w celu zapewnienia parametrów spełniających kryteria ochrony przeciwporażeniowej realizowanej poprzez szybkie wyłączanie. Projektowany obwód oświetleniowy wykonać od istn. stanowiska nr 5⁄3, przewodem AsXSn 2x35 mm2.
    Opis wykonania oświetlenia. Uwagi ogólne Wzdłuż drogi powiatowej w miejscowości RAJSKIE projektuje się wykonanie oświetlenia ulicznego linią napowietrzną na żerdziach strunobetonowych, wirowanych, oraz żerdziach ŻN zgodnie z planem sytuacyjnym zamieszczonym na rys. nr E-01, E-02, E-03. Projektowany obwód zasilić z istniejącego stanowiska nr 5⁄3 typu ON-12/10E. Stanowisko to pozostawia się bez zmian. Na początku i na końcu proj. obwodu oświetlenia ulicznego umieścić na żółte tabliczki z czarnym napisem WO. Dodatkowo każdy z wysięgników oznaczyć żółtym paskiem.
    Linię napowietrzną oświetlenia ulicznego wykonać wg albumu Lnni t. II oraz Lnni-ŻN. Do budowy linii zaprojektowano przewód AsXSn 2x35mm2 o naprężeniu 37,5 MPa. Do budowy stanowisk zastosować żerdzie strunobetonowe wirowane typu E oraz żelbetowe typu ŻN. Na stanowiskach nr 16⁄3⁄WO oraz 28⁄3⁄WO wykonać uziom mieszany: z płaskownika ocynkowanego FeZn 25x4 oraz prętów stalowych ocynkowanych Φ18, o wartości nie większej niż 10Ω. Następnie zabudować ograniczniki przepięć typu GXO-B 0,66⁄5 wraz z zaciskiem SL9.22. Przewód neutralny podłączyć do wykonanego uziemienia. Przewód AsXSn 2x35 mm2 podwiesić na żerdziach przy użyciu uchwytów przelotowo-narożnych typu SO270, odciągowych typu SO117.225S oraz śrub hakowych M16 200 oraz M16 240. Podziemne elementy żerdzi zabezpieczyć. Ustoje dobrano do gruntu średniego. Elementy stalowe zastosować ocynkowane. Inne szczegóły dotyczące linii podano w zestawieniu montażowym.
    Oprawy oświetleniowe. Oświetlenie drogi zaprojektowano oprawami sodowymi o mocy 100W, klasa ochronności II, stopień ochrony IP 66, odbłyśnik jednoczęściowy, tłoczony. Oprawy do żerdzi mocować przy użyciu następujących wysięgników: - Wo-1 dla stanowisk o sile wierzchołkowej 4,3kN, - Wo-2 dla stanowisk o sile wierzchołkowej 6kN, - WR 1500/1000 dla stanowisk wykonanych z żerdzi żelbetowych ŻN. Zasilanie opraw wykonać jednofazowo, 230V, 50Hz, przewodem YDY- 750 3x2,5mm2, poprzez skrzynkę bezpiecznikową SV29.53 z wkładką BI-Wts 6A. Na każdym stanowisku należy wykonać połączenie przewodu neutralnego z zaciskiem ochronnym wysięgnika. Wysięgniki do lamp ulicznych oznaczyć żółtym paskiem natomiast na końcu projektowanego obwodu oświetlenia ulicznego zawiesić żółtą tabliczkę z napisem WO.
    Ochrona przeciwporażeniowa. Przy zasilaniu oświetlenia zastosować układ sieciowy TN-C. Ochronę przeciwporażeniową projektuje się poprzez szybkie wyłączenie przy zastosowaniu wkładki bezpiecznikowej 6A w skrzynkach SV oraz projektowane zabezpieczenie obwodu w punkcie sterowania oświetleniem - wkładkę BM Wts 00C⁄gG 16A. W celu zrealizowania ochrony przeciwporażeniowej projektuje się przebudowę układu sterowania oświetleniem ulicznym. W miejsce istn. wyłączników nadprądowych C16A, które nie spełniają warunków szybkiego wyłączania, należy zamontować rozłącznik bezpiecznikowy RBK 00 co da możliwość zastosowania wkładek topikowych posiadających parametry umożliwiające zapewnienie wymaganej ochrony przeciwporażeniowej. Roboty wykonać zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami i wymogami BHP. Wszelkie prace na urządzeniach czynnych należy wykonywać po uprzednim wyłączeniu napięcia, wykonaniu widocznej przerwy w zasilaniu oraz upewnienia się o nieobecności napięcia. Po wykonaniu robót montażowych przeprowadzić pomiary ciągłości żył kabli, rezystancji izolacji oraz skuteczności ochrony przeciwporażeniowej. Wytyczenie trasy urządzeń w terenie, a po ich wybudowaniu wykonanie inwentaryzacji powykonawczej zlecić uprawnionemu geodecie.
    - przekazanie Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w decyzji Powiatowego Zarządu Dróg w Lesku z⁄s. w Baligrodzie 31.08.2012 r. znak: PZD.4565.6.2012, - przekazania Zamawiającemu najpóźniej w momencie przystąpienia do odbioru końcowego inwentaryzacji powykonawczej, - pokrycie kosztów związanych z sporządzeniem inwentaryzacji powykonawczej, z zajęciem pasa drogowego, w tym również kosztów kar z tytułu zajęcia pasa drogowego bez zgody zarządcy drogi, przekroczenia terminu zajęcia drogi, zwiększenia powierzchni zajęcia pasa drogowego.
    Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załącznikach nr 1 (dokumentacja projektowa) i nr 2 (specyfikacja techniczna) do SIWZ.
    Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysach nakładczych. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych orzeczeń, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane orzeczenia własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami
  • II.1.4. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 453143004
  • II.1.5. Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie
  • II.1.6. Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie
  • II.1.7. Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie

Sekcja III - Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

  • III.1. Warunki dotyczące zamówienia
  • Informacja na temat wadium: Kwota wadium wymagana do wzięcia udziału w postępowaniu: 2 000,00 (słownie złotych: dwa tysiące złotych).
    Dopuszczalne formy wadium (art. 45 ust. 6):
    - Pieniądz (przelew na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego) nr rachunku: PBS O/Lesko 64 8642 1012 2003 1206 0654 0002
    - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
    - gwarancjach bankowych,
    - gwarancjach ubezpieczeniowych,
    - poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275)

Sekcja IV - Procedura przetargowa

  • IV.1. Tryb udzielenia zamówienia
  • IV.1.1. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
  • IV.3. Informacje administracyjne
  • IV.3.1. Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.przetargi.esolina.pl
  • IV.3.5. Termin związania ofertą, okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

Zobacz następny przetargZobacz poprzedni przetargPobierz ofertę w pliku pdfPowrót na stronę główną

Podobne ogłoszenia o przetargach