Zabezpieczenie przeciwpożarowe rezerwatu przyrody „Bielawa” Mineralizacja i usunięcie roślinności z pasa przeciwpożarowego w rezerwacie przyrody „Bielawa”

Skopiowano do schowka!
  • Adres: 80-748 Gdańsk, Chmielna
  • Województwo: pomorskie
  • Data zamieszczenia: 2026-05-15
  • Zamieszczanie ogłoszenia: nieobowiązkowe

Zamawiający

Przedmiot zamówienia

  • Kod CPV: 77100000-1
  • Nazwa zamówienia: Zabezpieczenie przeciwpożarowe rezerwatu przyrody „Bielawa” Mineralizacja i usunięcie roślinności z pasa przeciwpożarowego w rezerwacie przyrody „Bielawa”
  • Opis zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest mineralizacja dawnego pasa przeciwpożarowego w rezerwacie przyrody „Bielawa”. Zamówienie obejmuje:a) wykoszenie roślinności zielnej na całej szerokości pasa przeciwpożarowego, z pominięciem niewielkich odcinków, gdzie znajdują się zabagnione lub wypełnione wodą zagłębienia. Zgromadzoną biomasę należy usunąć poza granice rezerwatu lub rozdrobnić i równomiernie rozrzucić na powierzchni podlegającej koszeniu. Łączna długość ok. 3000 mb, szerokość od ok. 10 do ok. 25 m;b) płytką orkę na części powierzchni pasa przeciwpożarowego o szerokości 4 m wzdłuż północnej granicy pasa - mechaniczna płytka orka, wyrównanie powierzchni oraz mechaniczne lub ręczne usunięcie kęp roślin. Z orki zrezygnować na odcinkach zabagnionych. Łączna długość ok. 1700 mb, szerokość 4 m.

Warunki udziału

  • Opis warunków udziału: Zdolności techniczne lub zawodowe:a) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy- w tym okresie wykonał co najmniej 2 usługi w zakresie: koszenia łąk, torfowisk, wrzosowisk lub usuwania drzew i krzewów oraz ich nalotów i odrośli z ekosystemów łąkowych lub torfowiskowych na terenach cennych przyrodniczo i podlegających ochronie (rezerwaty przyrody, obszary Natura 2000, parki narodowe). Przez jedną wykonaną usługę Zamawiający rozumie realizację przedmiotu jednej umowy. Przez jedną wykonaną usługę Zamawiający rozumie realizację przedmiotu jednej umowy. Weryfikacja na podstawie wykazu usług wraz z podaniem ich rodzaju, datyi miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów potwierdzających należytei bezusterkowe wykonanie zlecenia - Załącznik nr 5 do SWZ,b) Wykonawca wykaże, że będzie dysponował co najmniej jedną osobą, którą skieruje do realizacji zamówienia, która wykonała co najmniej 2 usługi w zakresie: koszenia łąk, torfowisk, wrzosowisk lub usuwania drzew i krzewów oraz ich nalotów i odrośli z ekosystemów łąkowych lub torfowiskowych na minimalnej powierzchni objętej usługą 0,5 ha każda, na terenach cennych przyrodniczo i podlegających ochronie (rezerwaty przyrody, obszary Natura 2000, parki narodowe).Weryfikacja na podstawie wykazu osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu zamówienia wraz z informacjami dot. wymaganego doświadczenia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - Załącznik nr 9 do SWZ.

Podobne przetargi