Przetargi.pl
Wykonywanie usług w zakresie koszenia trawników oraz przycinania żywopłotów i skupin krzewów na terenach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Głogowie.

  • Adres: 67-200 Głogów, Poczdamska 1
  • Województwo: dolnośląskie
  • Telefon/fax: tel.
  • Data zamieszczenia: 2026-02-10
  • Zamieszczanie ogłoszenia: nieobowiązkowe

Sekcja I - Zamawiający

Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Głogowie

Adres: 67-200 Głogów, Poczdamska 1

Adres email: przetargi@zgm.glogow.pl

Telefon:

Strona internetowa: www.zgm.glogow.pl

Sekcja II - Przedmiot zamówienia

Nazwa zamówienia: Wykonywanie usług w zakresie koszenia trawników oraz przycinania żywopłotów i skupin krzewów na terenach administrowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Głogowie.

Opis zamówienia: 1. Przedmiot zamówienia:1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie nw. usług na terenach administrowanych przez Zamawiającego (zał. nr 10do SWZ) w zakresie:- koszenia trawników wraz z przygotowaniem terenu do wykonania usługi (usunięciem nieczystości) z częstotliwościąminimum 4 razy w ciągu sezonu,- przycinania żywopłotów oraz skupin krzewów wraz z przygotowaniem terenu do wykonania usługi (usunięciemnieczystości) z częstotliwością 2 razy w ciągu sezonu,- przy nadmiernym wzroście roślinności koszenia trawników i przycinania żywopłotów i skupin wg potrzeb i wskazańZamawiającego,- zbierania odpadów z koszenia trawników i przycinania żywopłotów (biomasy) i wywożenia na wysypisko odpadówkomunalnych.2. Powierzchnie trawników i żywopłotów podlegające usługom, o których mowaw ust. 1:- powierzchnia trawników: 114 120,09 m2,- powierzchnia żywopłotów: 17 381,28 m2.3. Inne istotne informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:a) Wykonywanie usług stanowiących przedmiot zamówienia będzie następowało wyłącznie na podstawie zgłoszeńtelefonicznych (lub przekazywanych pisemnie lub faxem) Zamawiającego określających lokalizację i termin wykonaniausług.b) Zakazuje się Wykonawcy jazdy ciężkim sprzętem po chodnikach z płyteki kostki betonowej (poza ścieżkami technologicznymi wybudowanymi do tego celu). W przypadku uszkodzenia mieniakomunalnego (np. krawężnika, chodnika, zieleńców, oznakowania pionowego itd.) Wykonawca zobowiązuje się do naprawyuszkodzeń w terminie 7 kolejnych dni od powstania szkody.c) Zamawiający będzie wskazywał stosownym wpisem do dziennika termin wykonania zleconych prac.W uzasadnionych przypadkach Zamawiający będzie nadawał niektórym pracom rygor „pilne”, które należy wykonaćniezwłocznie (lub termin wykonania uzgodnić z Zamawiającym).d) Wszelkie prace będą wykonywane w ciągu 14 dni w zakresie koszenia trawników i 14 dni w zakresie przycinkiżywopłotów i skupin krzewów od dnia potwierdzenia przyjęcia ich do wykonania. W uzasadnionych przypadkach możliwajest zmiana terminu wykonania prac – zmiana taka musi być zaakceptowana przez Zamawiającego.e) Rozliczenie wykonanych prac nastąpi każdorazowo po wykonanej usłudze wg cen jednostkowych za 1m2 powierzchniwykonanej usługi, określonychw zestawieniu kosztów koszenia trawników i przycinania żywopłotów i skupin krzewów w zasobach administrowanych przezZGM w Głogowie– zał. nr 10 do SWZ.f) Podstawą do wystawienia faktury za wykonanie zleconych prac będzie protokół potwierdzenia wykonania usługstanowiących przedmiot zamówienia wg wzoru– zał. nr 12 do SWZ.

Kod CPV: 77314100-5

Sekcja III - Warunki udziału

Opis warunków udziału: 1. Warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowejO udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:a) posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 50.000,00 zł brutto, co potwierdzą poprzezzłożenie aktualnej informacji banku;b) posiadają ubezpieczenie od OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę w wysokości co najmniej100.000,00 zł brutto.2. Warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:1) W zakresie doświadczenia:O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykażą i udokumentują, iż w okresie ostatnich 3 lat przedupływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał usługi/usługęodpowiadające swym rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, tj. usługi koszenia trawników o powierzchninie mniejszej niż 50 000 m2 za 1-krotność usługi oraz przycinania żywopłotów i skupin krzewów o powierzchni nie mniejszejniż 10 000 m2 za 1-krotność usługi.2) W zakresie osób zdolnych do wykonania zamówienia:O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy wykażą, że dysponują w okresie wykonywania zamówienia osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej 5 pracownikami.Potwierdzeniem będzie wykaz osób, które będą wykonywać zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniuzamówienia, informacje na tematich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia.3) W zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym:Na potwierdzenie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym, Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniejnastępującym sprzętem niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia:- 4 kosiarki nożowo - koszowe,- 2 kosiarki traktorowe z koszami,- 4 podkaszarki żyłkowe,- 1 ciągnik z przyczepą do usuwania urobku po wykonaniu usługi,- 3 pary nożyc do żywopłotów.

Sekcja IV - Procedura

Tryb udzielenia zamówienia:

Termin składania ofert:

Podobne przetargi