„Wykonanie podziałów geodezyjnych nieruchomości, wznowień znaków granicznych nieruchomości i wykonanie dokumentacji do celów prawnych na potrzeby komunalizacji mienia Skarbu Państwa oraz regulacji .."

Skopiowano do schowka!
  • Adres: 41-500 Chorzów, Rynek 1
  • Województwo: śląskie
  • Data zamieszczenia: 2026-03-25
  • Zamieszczanie ogłoszenia: nieobowiązkowe

Zamawiający

Przedmiot zamówienia

  • Kod CPV: 71354300-7
  • Nazwa zamówienia: „Wykonanie podziałów geodezyjnych nieruchomości, wznowień znaków granicznych nieruchomości i wykonanie dokumentacji do celów prawnych na potrzeby komunalizacji mienia Skarbu Państwa oraz regulacji .."
  • Opis zamówienia: Opis przedmiotu zamówienia: 1. Podział nieruchomości ze wstępnym projektem podziału (40 podziałów):a) dwie pierwsze nowo powstałe działki w zleceniu: 80 działekb) każda następna nowo powstała działka w zleceniu: 50 działek2. Podział nieruchomości (bez wstępnego projektu podziału) dla potrzeb regulacji stanów prawnych dróg publicznych (20 podziałów):a) dwie pierwsze nowo powstałe działki w zleceniu: 40 działekb) każda następna nowo powstała działka w zleceniu: 20 działek3. Wznowienie znaków granicznych nieruchomości (10 wznowienia):a) do czterech punktów w zleceniu: 40 znaków granicznychb) każdy następny punkt w zleceniu: 20 znaków granicznych4. Wykonanie dokumentacji do celów prawnych na potrzeby komunalizacji mienia Skarbu Państwa: (3 nieruchomości):a) sporządzenie protokołu badania księgi wieczystej na dzień 01.01.1996 r., b) wykonanie opisu nieruchomości gruntowej na dzień 01.01.1996 r., c) wykonanie wykazu zmian gruntowych od dnia 01.01.1996 r. do dnia dzisiejszego5. Wykonanie dokumentacji do celów prawnych na potrzeby regulacji stanu prawnego nieruchomości zajętych pod drogi publiczne: (7 nieruchomości)1. sporządzenie protokołu badania księgi wieczystej na dzień 31.12.1998 r., 2. wykonanie opisu nieruchomości gruntowej na dzień 31.12.1998 r., 3. wykonanie wykazu zmian gruntowych od dnia 31.12.1998 r. do dnia dzisiejszego4. wykonanie porównania map sprzed 1998 r. z mapami późniejszymi bądź aktualnym stanem faktycznym nieruchomości wraz z podaniem na podstawie jakich archiwalnych dokumentów (map, rejestrów) ustalono stan zajęcia pod drogę w ww. dacie.6. Wykonanie dokumentacji do celów prawnych na potrzeby regulacji stanu prawnego nieruchomości zajętych pod drogi publiczne stosunku do których prowadzone jest postępowanie administracyjne przez Wojewodę Śląskiego, poprzez wykonanie opracowania, polegającego na porównaniu map sprzed 1998 r. z mapami późniejszymi bądź aktualnym stanem faktycznym nieruchomości i sporządzeniu mapy z adnotacją, że stan widoczny na mapie jest zgodny ze stanem faktycznym na dzień 31.12.1998 r. wraz z podaniem na podstawie jakich archiwalnych dokumentów (map, rejestrów) ustalono stan zajęcia pod drogę w ww. dacie (10 nieruchomości).

Warunki udziału

  • Opis warunków udziału: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.4) zdolności technicznej lub zawodowej:Zamawiający uzna, iż Wykonawca posiada zdolność techniczną lub zawodową, jeżeli wykaże, że wykonał należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:4.A) wykaże, że wykonał usługi:Wykonawca musi wykazać, iż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje usługi odpowiadające przedmiotowi zamówienia tj. usługi w zakresie prac geodezyjno-kartograficznych będących przedmiotem zamówienia - w ilości 25 prac w zakresie podobnym do przedmiotu zamówienia tj. podział nieruchomości ze wstępnym projektem podziału, podział nieruchomości (bez wstępnego projektu podziału) dla potrzeb regulacji stanów prawnych dróg publicznych,4.B) Dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.:Wykonawca musi wykazać, iż dysponuje minimum 1 osobą, która będzie skierowana do realizacji zamówienia, posiadającą uprawnienia geodezyjne do wykonywania prac geodezyjnych i kartograficznych na podstawie ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1151) lub odpowiadające im ważne uprawnienia.3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców.4. W przypadku wykonawców udostępniających zasób podmiot udostępniający będzie realizował zamówienie.5. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

Podobne przetargi