Redukcja liczebności populacji ssaków drapieżnych poprzez ich odstrzał na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Głęboki Bród w Puszczy Augustowskiej w roku łowieckim 2025/2026.

Skopiowano do schowka!
  • Adres: 16-506 Giby, Głęboki Bród 4
  • Województwo: podlaskie
  • Telefon: +48 875165203
  • Data zamieszczenia: 2025-04-07
  • Zamieszczanie ogłoszenia: nieobowiązkowe

Zamawiający

Przedmiot zamówienia

  • Kod CPV: 77600000-6
  • Nazwa zamówienia: Redukcja liczebności populacji ssaków drapieżnych poprzez ich odstrzał na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Głęboki Bród w Puszczy Augustowskiej w roku łowieckim 2025/2026.
  • Opis zamówienia: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa redukcji liczebności populacji ssaków drapieżnych poprzez ich odstrzał na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Głęboki Bród w Puszczy Augustowskiej w roku łowieckim 2025/2026 w ramach projektu „Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” (OPL2), dofinansowanego z Programu FENIKS 2021-2027. Będzie ona realizowana poprzez odstrzał maksymalnie 322 ssaków drapieżnych (tj. lis, jenot, kuna, norka amerykańska, tchórz, borsuk oraz szop pracz i szakal w przypadku wystąpienia w Puszczy Augustowskiej), zgodnie z wystawionymi upoważnieniami do wykonywania polowania indywidualnego, na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny PGL LP w Nadleśnictwie Głęboki Bród (obwód łowiecki nr 32 i 33) od podpisania umowy do 31.12.2026 roku. Polowania odbywają się na terenie, na którym występuje głuszec (Tetrao urogallus). Redukcja drapieżnictwa jest działaniem czynnej ochrony na rzecz głuszca i jest kluczowym działaniem dla ochrony tego gatunku. Dotyczy zarówno głuszców bytujących na terenie OHZ Nadleśnictwa Głęboki Bród, jak również ptaków wsiedlanych w tym obszarze. Usługa musi być zrealizowana wyłącznie przez myśliwego posiadającego stosowne uprawnienia oraz ważne upoważnienie do wykonywania polowania indywidualnego, wystawione przez Zamawiającego tj. Nadleśnictwo Głęboki Bród. Upoważnienia do wykonywania polowania będą wystawiane sukcesywnie (w cyklach miesięcznych) w miarę realizacji umowy. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.Każdy pozyskany osobnik ssaka drapieżnego musi być odnotowany w książce ewidencji pobytu na polowaniu indywidualnym.Tusze pozyskanych w ramach redukcji zwierząt pozostaną do dyspozycji Wykonawcy. W ramach wynagrodzenia umownego Wykonawca zobowiązany będzie do zagospodarowania odstrzelonej zwierzyny w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie.

Warunki udziału

  • Opis warunków udziału: Warunek ten w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: co najmniej 3 osobami do realizacji zamówienia, które posiadają stosowne uprawnienia do wykonania polowania indywidualnego: członkostwo PZŁ, pozwolenie na posiadanie broni, aktualne zaświadczenie o przystrzeleniu broni, z której będzie realizowane zamówienia. Osoby skierowane do realizacji przedmiotu zamówienia muszą posiadać co najmniej 1 rok doświadczenia w redukcji minimum 10 sztuk drapieżników w obwodach łowieckich leśnych, w okresie 3 lat od terminu składania ofert. Ww. doświadczenie musi być potwierdzone dowodami, że ww. usługi zostały wykonane należycie. Dowodami potwierdzającymi, że usługi zostały wykonane należycie powinny być referencje z załączonymi do nich kopiami upoważnień do wykonywania polowania indywidualnego (tzw. odstrzałów) z wpisami pozyskanych w drodze polowania drapieżnikami.Wykonanie polowania przez innych myśliwych, niż wskazani w ofercie będzie możliwe po ich zaakceptowaniu przez Zamawiającego, potwierdzone wydaniem upoważnienia do wykonania polowania indywidualnego. Myśliwi skierowani do realizacji zamówienia inni niż wskazani w ofercie muszą spełniać wymogi określone przez Zamawiającego w pkt 7.2 ppkt 4 SWZOcena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Podobne przetargi