Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Draco
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2007, 7:49

Post autor: Draco »

Czy ktoś z osób odwiedzających to forum przeprowadzał konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy budynku gminnego, czy też miejskiego?

Mam tutaj na myśli dobudowanie jednego piętra do istniejącego budynku gminy.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW »

Ja przeprowadzałem jakiś czas temu konkurs, ale na koncepcję oczyszczalni ścieków. Zamawiający rzadko porywają się na organizację konkursów, bo mało kto ma doświadczenie choćby ze stworzeniem dobrych dokumentów konkursowych (regulamin konkursu), a konkurs jak wiadomo nie jest obowiązkowy w żadnym przypadku.
Draco
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2007, 7:49

Post autor: Draco »

Faktycznie forma konkursu jest niezbyt prosta - szczególnie jeśli chodzi o stworzenie regulaminu, który w moim przypadku zajmuje 9 stron, a do tego jeszcze dochodzą załączniki i inne dokumenty.

Ale myśle, że podczas zadań z zakresu architektury to najlepiej wyłonić wykonawce poprzez konkurs. Przetarg nieograniczony nie daje tylu mozliwosci wyboru.
PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW »

Mój regulamin miał 18 stron plus kilkadziesiąt stron różnych formularzy i załączników. Przy dużym konkursie stworzenie dokumentów konkursowych to nie jest zadanie dla jednej osoby. A wypadało by jeszcze napisać regulamin sądu konkursowego.
ODPOWIEDZ