Moje pytanie:
Czy dyrektor zakładu, który udziela zamówienia publicznego może uczestniczyć w otwarciu ofert, jako kierownik zamawiającego? Prawdopodobnie w tym przteargu zostanie złożona oferta przez wykonawcę, który aktualnie wykonuje u nas usługi. Czy to nie wyklucza dyrektora z tegopostepowania?
W otwarciu ofert może uczestniczyć każdy zainteresowany zamówieniem. Może to być dowolna osoba spośród pracowników lub kierownictwa zamawiającego, wykonawcy oraz wszyscy inni nawet w żaden sposób nie powiązani z zamówieniem.
Wartość nie wymaga, jest 65 tyś Euro to w takim razie otwarcia dokonuje np dyrektor i wszystkie dokumenty podpisuje on jako kierownik zamawiającego i podpisy składa osoba sporządzająca protokół, nie ma dokumentów dotyczących prac komisji ani innych związanych z komisją.