Zapytanie o cenę to tryb udzielania zamówienia, w którym zamawiający kieruje pytanie o cenę do wybranych przez siebie wykonawców i zaprasza do składania ofert. Cena to wartość brutto, czyli z podatkiem. Wartość zamówienia to wynagrodzenie wykonawcy netto (bez podtku). W z wiązku z powyższym pytając wykonawce w/w trybie o cenę, podanie której wartości mam wymagać brutto czy netto?
Dziękuje za odpowiedź. Czyli pytam o cenę, a potem netto wykonawcy odnoszę do wartości zamówienia (czyli "swojego" netto). Nie porównuje ceny (brutto) do wartości zamówienia (netto)??
Ceny ofertowej nigdy nie porównuje się do szacunkowej wartości zamówienia. Bezpośrednio przed otwarciem ofert ogłasza się kwotę jaką zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a nie jest powiedziane, że ta kwota musi być identyczna z szacunkową wartością zamówienia. Być może zamawiający ma więcej pieniędzy i chce odczytać to. Oczywiście do tej odczytywanej kwoty dodajemy kwotę podatku VAT.